Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoce 2009

13. 4. 2009

ObrazekPřišlo jaro a s ním jako každý rok i Velikonoce. Narozdíl od holek nepropadám velikonočnímu nadšení, nemám potřebu zdobit byt ani se na Velikonoce nijak zvlášť připravovat, nicméně letos se na mě část jejich euforie na poslední chvilku přenesla a tak po vzoru Kristýnky, která si svými výrobky vyzdobila celý svůj koutek v pokojíčku, jsem nakonec s Jolankou natrhala do vázy cosi zeleného a ozdobila to aspoň kraslicemi a barevnými mašličkami.

O víkendu byly Adrianka a Jolanka u táty, což znamenalo návrat v neděli večer, navíc jsme měli domluvené první jarní opékání, takže času na potřebné přípravy moc nebylo. Barvit vajíčka bychom už opravdu nestihly, takže jsme to vyřešily smršťovacími košilkami, které se kolem vajíčka ve vroucí vodě smrští a je hotovo.Vajíčka jsou ozdobená a letos to dokonce zvládla Adrianka téměř sama.

Velikonocům předcházel školní jarmark, kterého se Adrianka hrdě účastnila s Eliškou a předváděly a prodávaly svoje vajíčka zdobená slámou. Holky byly moc šikovné, i Jolanka vyráběla doma kraslici se samolepícími puntíky, kterou pak nechtěla prodat :-)

V pondělí pak přišloo holky vymrskat poměrně dost známých, takže nás nejen nepokaká beránek, ale snad budeme dokonce i zdravé.

Odpoledne jsme pak zašli vyvenčit na procházku s Katkou a Adámkem a se psí kamarádkou Fanny, takže jsme dokonce využily i hezkého počasí.   (M)

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Velikonoce